Acasă Extern Posibila revenire la Războiul Rece

Posibila revenire la Războiul Rece

Șeful Agenției de Informații Externe a Rusiei, Serghei Naryshkin, a declarat miercuri că acțiunile Washingtonului față de Rusia înseamnă că este posibil să începem să vorbim despre revenirea la epoca Războiului Rece.

„Washingtonul s-a fixat pe lupta împotriva unei amenințări inexistente, așa-numitele amenințări rusești. Acest lucru a atins proporții și a dobândit caracteristici absurde încât este posibil să se vorbească despre o întoarcere lan vremurile întunecate ale Războiului Rece „, a spus șeful spionilor ruși, la o conferință despre securitate desfășurată la Moscova, informează Reuters.

5/5 - (3 votes)

Distribuie pe:
Mai multe articole
Mai multe articole scrise de Victoria BRAN
Mai multe Extern
Comentarii închise.

Recomandări

QUO VADIS, REFONDATORILOR?

Pamflet Orice asemănare cu persoane, conferințe, institute, experți, profeți ai progresulu…